میثم شکری ساز در سال اقتصاد مقاومتی

10 شهریور 1399
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

جامعه ایران در سال های اخیر به دلیل فشار های بین المللی و تحریم های نا عادلانه در شرایط اقتصادی و سیاسی خاصی قرار گرفته است و به همین دلیل بسیاری از کسب و کار ها با مشکلات زیادی مواجه شدند. متاسفانه در این دوران معضلی که گریبانگیر جوانان ما شده است، بیکاری است که خود عامل بسیاری از مشکلات دیگر است. بیکاری و فقر می تواند جامعه را به فساد و تباهی بکشد، از همین رو باید به فکر اشتغال زایی باشیم. اما نمی توان با نشستن و دست روی دست گذاشتن، امیدوار بود که برای جوانان اشتغال زایی شود و یا بیکاری ریشه کن شود. به همین دلیل لازم است افرادی که دستی در کار دارند و توان انجام کار های بزرگ را دارند، به یاری این جوانان بشتابند و با همکاری مسئولین اقدامی برای رفع این مشکل کنند.

متاسفانه ما معمولا عادت کرده ایم بنشینیم تا مسئولین و دیگران بالاخره برای ما کاری کنند و ما را از مشکلات رها کنند. اما واقعا دیگر زمان آن رسیده است که دست از این دیدگاه برداریم و خودمان برای موفقیت و پیشرفت مان تلاش کنیم. باید به این باور برسیم تنها کسی که می تواند به ما کمک کند خود ما هستیم. یکی از افرادی که عمیقا به این باور رسیده است، دکتر میثم شکری ساز است. ایشان با تکیه بر توانایی های خود و تجاربی که در این سال ها به دست آورده است، توانسته قدم بزرگی در راستای خدمت رسانی به جامعه خود بردارد. بنابراین میثم شکری ساز در صورتی که می توانست به فکر خودش باشد، تصمیم گرفت نگاه ویژه ای به پتانسیل های جوانان جامعه اش داشته باشد و با توجه به همین استعداد ها و تاکید بر آموزش و مهارت آموزی نیرو های آماده کاری را تربیت کند که هر جامعه ای آرزوی داشتن آن ها را می کند. به همین دلیل بود که میثم شکری ساز در سال گذشته که سال اقتصاد مقاومتی نامیده شده بود، به معنای واقعی کلمه توانست این عبارت را اجرایی کند.

او در سالی که گذشت از تمام توان و تجربه خود برای توسعه کسب و کار های نوپا، آموزش جوانان و کمک به رشد و توسعه جامعه استفاده کرد و در نهایت توانست با تکیه بر روش های آموزشی نوین و به روز نیرو های کارآزموده و مهارت دیده ای را به جامعه تحویل دهد. به گونه ای که امروز شاهد آن هستیم که هزاران نفری که از موسسات آموزشی میثم شکری ساز فارغ التحصیل شده اند، برای خود یا کسب و کاری راه اندازی کرده اند و یا در رشته های مختلفی استخدام شده و مشغول به کار هستند.

میثم شکری ساز چطور به اقتصاد مقاومتی معنا داد؟

متاسفانه کشور مان در شرایط تحریم ها قرار دارد، اما این دلیل نمی شود که دست از تلاش بکشیم و کاسه چه کنم در دست بگیریم. باید دید بازتری نسبت به شرایط مختلف داشته باشیم، درست مانند دکتر میثم شکری ساز که با همین باور نه تنها برای خود بستر های موفقیت و پیشرفت بیشتری را فراهم کرده است، بلکه امکان کسب درآمد و اشتغال را برای جوانان کشورش نیز ایجاد کرده است. از آنجایی که میثم شکری ساز اهمیت زیادی به آموزش و مهارت آموزی می دهد، تصمیم گرفت ابتدا جوانان را در زمینه های مختلفی آموزش دهد.

از نظر میثم شکری ساز، آموزش از هر کاری برای بشر ضروری تر است. زمانی که افراد با مقداری سرمایه مالی نزد ایشان می آیند تا مشاوره کسب و کار بگیرند، اولین صحبتی که از وی دریافت می کنند، این است که این سرمایه را صرف آموزش خود کنید. تا برای یادگیری و مهارت آموزی هزینه نکنید نمی توانید از مهارت های خود کسب درآمد کنید. به همین دلیل ایشان تصمیم گرفت رشته های مختلفی که جامعه بیشتر در آن ها نیاز به متخصص دارد را با منابع آموزشی به روز و اساتید برجسته به صورت دوره های آموزشی فشرده مجازی و حضوری برای جوانان فراهم کند، تا افراد جویای کار بتوانند با شرکت در آن ها و اخذ مدرک معتبر، خیلی زود وارد بازار کار شوند و خودشان را برای کسب درآمد بیشتر و موفقیت های بیشتر آماده کنند.

میثم شکری ساز خودش چطور به این موفقیت ها رسید؟

میثم شکری ساز را به عنوان یک جوان سی و چند ساله، کارآفرین برتر و مدیر برتر می شناسند که در حوزه های مختلفی مانند: مدیریت، کارآفرینی، روانشناسی، بازاریابی و فروش تبحرو تخصص خاصی دارد و توانسته با تکیه بر این تخصص ها به افراد زیادی در رسیدن به اهداف شان کمک کند و البته برای خود اعتبار و افتخار هم خریده است. او که ابتدا کار خود را با مدیریت مرکز آموزش مجازی پارس آغاز کرد، اکنون مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد می باشد و افتخار این را دارد که بالغ بر پانصد نیروی کار جوان و فعال زیر چتر حمایتی او مشغول به کار هستند و برای خود و خانواده شان کسب درآمد می کنند. اما این تمام ماجرا نیست، میثم شکری ساز در حوزه های تحقیقاتی و پژوهشی زیر هم فعالیت های چشم گیری داشته است:

 • مدیر آموزش و دبیر سمینار تخصصی تشریفات با حضور دکتر بیدارمغز
 • رییس کمیته ی اجرایی سمینار تخصصی مهندسی حرفه ای ( با حضور نمایندگان مجلس، پروفسور دوامی و نایب رئیس خانه صنـعت و معـدن ایـران، رئیـس جـهـاد دانشـگاهی واحـد اصفـهـان و …)
 • مدیر اجرایی سمینار تخصصی ارگونومی با حضور صنعتگران و اساتید دانشگاه
 • مدیر کمیته اجرایی سمینار تخصصی خوردگی صنعتی توسط مهندس زمانی
 • ریاست چندین پنل تخصصی در دانشگاه های مختلف شهر اصفهان
 • پروسه تعیین بازار هدف در بازاریابی و فروش محصولات اسنوا
 • پروسه طراحی تبلیغات محصولات
 • پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت در شرکت مهندسی پدید آوران راهیاب
 • بهینه سازی خط تولید شرکت صنعتی نفت ابزار
 • کاهش نرخ SEU برای FPGA های مبتنی بر SRAM در کاربردهای فضایی
 • بهبود کارایی شبکه های سیار موردی مبتنی بر ترغیب گره ها به همکاری و کنترل ازدحام در شبکه
 • نقش E-learning در کارآفرینی