مزایای استفاده از قرآن آنلاین

12 سپتامبر 2021

قرآن یکی از کتبی است که هر مسلمانی از آن قرائت می‌کند پس وجود آن برای ما لازم است. برخی از افراد علاقه خاصی به این کتاب آسمانی دارند و خب همیشه برای قرائت و یا حفظ همراه خود دارند. گاهی به دلیل سنگین و حجیم بودن آن حمل‌ونقل این کتاب مشکل است و نمی‌توان آن را در همه جا به همراه داشت. در این جاست استفاده از یک قرآنی که شاید به اندازه یک گوشی همراه باشد می‌تواند لذت قرائت این کتاب آسمانی را چندین برابر کند. قران آنلاین تاریخ ما یکی از ابزارهای آنلاین است که در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم.

قرآن چیست

 

قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان است که به صورت وحی بر پیامبر خاتم نازل شده است. به این مسلمانان این کتاب آسمانی بزرگ‌ترین معجزه پیامبر است. کلمه قرآن در لغت به معنای قرائت کردن است. ما مسلمانان به آن قران کریم و یا قرآن مجید هم میگوییم و معمولاً روی ان درج شده است.

این کتاب آسمانی در سی جز به چاپ رسیده است و دارای114 سوده هست.به عقیده ما مسلمانان قران به دو صورت یکی به یک باره در شب قدر و دیگری به صورت تدریجی بر پیامبر نازل شده است.

مسلمانان بر این عقیده هستند که در زمان پیامبر سوره ها بر روی موادی مانند چوب،درخت نخل و یا سنگ حکاکی شده است و بعدا برای جمع آوری نسخه نهایی قران از این مواد استفاده شده است.البته در باستان شناسی هیچ مدرکی مبنی بر این ادعا وجود ندارد.

قرآن آنلاین چیست

خواندن قرآن آنلاین یک ابزار آنلاین منحصربه‌فرد است که درواقع وسیله‌ای عالی از سایت تاریخ ما هست که تلاوت قرآن و حتی حفظ این کتاب آسمانی را بسیار آسان نموده است. شما به راحتی می‌توانید در هر نقطه‌ای قرار دارید به سایت تاریخ ما مراجعه کرده و به قسمت قرآن آنلاین بروید.

ویژگی قرآن آنلاین

قرآن آنلاین ابزاری است که به‌راحتی با اتصال به اینترنت و وارد کردن آدرس آن در مرورگر برای شما نمایش داده می‌شود. حتی نیازی نیست کتاب را جابه‌جا کنید و در هرجایی که باشید ازجمله منزل، محل کار، تحصیل، حتی در اوقات مرده مانند رانندگی،پشت چراغ قرمز و حتی انتظار در ایستگاه اتوبوس قرآن بخوانید و لذت ببرید.

ازجمله ویژگی‌های دیگر این ابزار آنلاین وجود سوره‌ها به صورت مجزا است به‌نحوی‌که نیازی نیست برای پیدا کردن سوره موردنظر خود فهرست را بالا پایین کنید و یا مدت‌ها کتاب قران را ورق بزنید. به‌راحتی می‌توانید هر سوره‌ای که می‌خواهید با یک کلیک برای خود بیاورید.

از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به وجود معنی در این کتاب آنلاین اشاره کرد. بعضی از قرآن‌ها معنی ندارند و یا معنی ان ها به قدر کافی واضح نیست که دلیل ان هم گاهی ریز بودن است که اگر قرار بود درشت باشد کتاب بیش‌ازحد سنگین می‌شد و حالا ریز است نیست برای بعضی افراد قابل‌استفاده نیست. قران آنلاین این ویژگی را دارد که شما می‌توانید معنی ان را در زیر آیات داشته باشید ضمن اینکه می‌توانید به وسیله انگشت خود، صفحه مورد نظر خود را بزرگ‌تر کرده و معنی درشت و واضحی را ببینید.

به گفته محققان و قران پژوهانی چون کولبرگ و امیرمعزی نسخه های خطی موجود قرآن آن تا به حال کمکی در رابطه با یافتن قدیمی ترین نسخه قرآن نکرده است. گفته میشود که اولین نسخه خطی قران که کامل است از قرن سوم هجری است. البته نسخه های قدیمی تری هم از دوره های قبلی وجود دارد ولی همین پراکندگی باعث شده است نتوان تاریخ دقیق نگارش شان را پیدا کرد.