پیام مدیر:

رسانه آپ آهنگ مرجع دانلود آهنگ های جدید ایرانی مجاز می باشد

تمام آهنگ ها با رضایت صاحب اثر و لینک مستقیم با متن موزیک ها درج می شود

جهت پخش آثار موسیقی خود تماس بگیرید.


[email protected]

از دست نده!
جالب انگیز:)
وب گردی
music

لحظه های برتر تاریخ انگلیس

15 جولای 2022

ما در این مقاله بر آن شدیم تا به بررسی لحظه های برتر تاریخ بپردازیم . با ماهمراه باشید تا لحظاتی بیاد ماندنی را مرور کنیم و  امکان دسترسی به آرشیو کتاب های تاریخی را برای شما دوستداران دنیای تاریخ فراهم کنیم تا تاریخ را به گونه ای دیگر لمس و تجربه کنید و با مذاهب‌ وادیان جهان نیز آشنا شوید.

 ویلیام فاتح هارولد را در نبرد هاستینگ ها شکست می دهد

یکی از مهمترین و مشهورترین رویدادها  به تاریخ انگلیس برمیگردد که اکثر مردم می توانند سال 1066 را با نبرد هیستینگز پیوند دهند. انگلستان با وقایع آن روز در میدان جنگ در شرق ساسکس متحول شد. پیروزی ویلیام در هاستینگز لقب “فاتح” را برای او به ارمغان آورد – او در کریسمس تاجگذاری کرد و نفوذ نورمن در سراسر کشور فرا گرفت.

مهر و موم ماگنا کارتا

شهرت مگنا کارتا، که «منشور بزرگ»، نه در تأثیر آن، که در واقع میراث آن است. منشور اولیه به سرعت باطل شد. ایده آن که پس از مرگ توسط پسرش مجدداً منتشر شد، ادامه یافت و امروزه به عنوان نمونه ای از اصول قانون، حقوق بشر و عدالت تلقی می شود.

طاعون (مرگ سیاه) به انگلستان می رسد

تصور وحشتی که باید در انگلستان در حالی که مرگ سیاه سراسر کشور را فراگرفته باشد، سخت است. تصور می شود بیش از یک چهارم جمعیت جان خود را از دست داده اند و روستاها و شهرها را ویران کرده اند. طاعون تأثیر عمیقی بر جامعه گذاشت – که برای مدتی به صلح نسبی منجر شد و باعث افزایش دستمزد دهقانان بازمانده شد – راه را برای شورش دهقانان هموار کرد و به پایان دادن رعیت کمک کرد.

ویلیام شکسپیر متولد شد

امروزه بیش از 1000 کلمه در زبان انگلیسی به دلیل ویلیام شکسپیر استفاده می شود و عبارات نمایشنامه های او هنوز هم معمولاً در مکالمات روزانه استفاده می شود. فقط زبان او نیست که مهم بود – او سرگرم کننده بزرگ زمان خود بود، در زمانی که تئاتر سرگرمی محبوب همه بود، برای مردم عادی می نوشت. الیزابت اول ممکن است بیشتر عمرش ملکه بوده باشد، اما این شکسپیر بود که بیشتر تاریخ را نوشت.

جنگ های رز آغاز می شود

کمتر از صد سال پس از مرگ سیاه، انگلستان دوباره با تحولات چشمگیر – این بار ساخته دست بشر – ریشه کن شد. جنگ های رز که بین دو خانه قدرتمند یورک و لنکستر درگیر شد، خانواده ها را در مقابل یکدیگر قرار داد. پس از برکناری پادشاه هنری ششم، کشور با سه دهه شورش و توطئه مواجه شد. این تنها زمانی پایان یافت که هنری تودور ریچارد سوم را در نبرد بوسورث در سال 1485 شکست داد، که آغاز عصر تودورها بود.

ملکه ویکتوریا ملکه می شود – 1837

پادشاهان یا ملکه های انگلیسی نسبتا کمی سن خود را تعریف می کنند، اما دوران ویکتوریا برای همه ما شناخته شده است. ملکه برای بیش از 60 سال، سلطنت ویکتوریا شاهد تغییرات عظیمی بود که بریتانیا را متحول کرد. انقلاب صنعتی، اکتشافات فرهنگی و علمی، همگی به تغییر شیوه زندگی مردم در سراسر جهان کمک کردند، بسیاری از آنها از طریق ارتباط مستقیم با رشد امپراتوری بریتانیا. ویکتوریا در قلب آن نشسته بود، نمادی برای مردمی که بر آنها حکومت می کرد.

 تیم برنرز لی اختراع وب جهانی (اینترنت) – 1989

اختراعات کمی به اندازه اینترنت زندگی ما را تغییر داده است. هنگامی که تیم برنرز لی در سال 1989 یک سیستم مدیریت اطلاعات جدید را در سرن پیشنهاد کرد، تصور تأثیری که می‌تواند داشته باشد، ارتباط بین جهان و به اشتراک‌گذاری اطلاعات به گونه‌ای که قبلاً هرگز انجام نشده بود، دشوار بود.

برای دانلود آهنگ بر روی لینک زیر کلیک کنید.