علت باقی ماندن آب و پودر در جاپودری ماشین لباسشویی

21 تیر 1400
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

ممکن است شما بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی ببینید که آب در داخل جاپودری ماشین لباسشویی تان باقی مانده و حتی به بیرون نیز نشر کرده ما اینجا هستیم که ایراد های ماشین لباسشویی شما را برطرف میکنیم پس نگران نباشید و تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست مقاله

علت باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

روش های شست و شو جا پودری لباسشویی

دلیل اینکه پودر در جاپودری باقی میماند چیست؟

چرا محفظه جا پودری لباسشویی بوی بد میدهد؟

علت باقی ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی

قبل از آنکه این مشکل را بررسی کنیم واجب میباشد درباره نحوه کار جاپودری ماشین لباسشویی اطلاعاتی را به شما بدهیم. این قطعه از قطعات خارجی دستگاه محسوب میشود که ممکن است دقت بالایی به آن نداشته باشید اما باید مطلع باشید که نظافت کردن و توجه نکردن به این قطعه می تواند ایراد های زیادی برای دستگاه شما به وجود بیاورد. در صورتی که در لباسشویی های فریجیدر FRIGIDAIRE با مشکلی مواجه شدید با نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر در تهران تماس بگیرید.

این قطعه از بخش های متنوعی  تشکیل شده میباشد که هر کدام با علامت های مخصوصی مشخص شده اند. اغلب قسمت ابتدایی برای مواد شوینده وبرای شستشوی اولیه قرار داده شده است و حتما  در اندازه مواد شوینده دقت کنید. لاین دوم برای شستشوی اصلی قرار داده شده است که در صورت نیاز می توانید از مواد شوینده برای پاک کردن لکه ها و سفید کردن لباس ها استفاده کنید. لاین سوم هم برای نرم کننده می در نظر گرفته شده است.

روش های شست و شو جا پودری لباسشویی

همان طور که مطلع هستید شست وشو  جاپودری بعد از هر بار استفاده از دستگاه باعث جلوگیری از انباشته شدن مواد شوینده و پودر ماشین لباسشویی درون جاپودری می شود. اگر قصد دارید جاپودری ماشین لباسشویی را شست و شو بدهید ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید تا به هنگام تمیز کردن مشکلی برای دستگاهتان ایجاد نشود. سپس جاپودری را بیرون بیاورید و با استفاده از آب گرم و پارچه برای تمیز کردن مواد شوینده ای که بر روی سطح آن جا مانده است اقدام کنید. بهتر میباشد محفظه داخلی را هم با دستمال مرطوب تمیز کنید سپس جاپودری را مجدد در قسمت اولیه خود بگذارید. در صورتی که در ماشین لباسشویی های آرچلیک arcelik مشکلی در این زمینه داشتید با تعمیرکار اصلی نمایندگی تعمیرات لباسشویی آرچلیک در منزل تماس حاصل فرمایید.

دلیل اینکه پودر در جاپودری باقی میماند چیست؟

در بیشتر لحظات مشاهده میکنیم که بعد از اتمام فرآیند شستشو مقداری از پودر و یا مواد شوینده درون محفظه و یا جاپودری باقی مانده است و حل نشده دلیل این اتفاق چیست؟ این موضوع می تواند از دلایل مختلفی برخوردار باشد و که در ادامه همه ی آنهارا برای شما بررسی میکنیم. یکی از دلایل میتواند استفاده از پودر ماشین لباسشویی بی کیفیت باشد اگر از پودر ماشین لباسشویی تاریخ مصرف گذشته و یا بی کیفیت استفاده کنید ممکن میباشد در پایان فرآیند شستشو مشاهده کنید که  لکه های سفید بر روی لباس ها  جا مانده پودر در جاپودری باشد.

بنابراین در انتخاب پودر ماشین لباسشویی توجه کنید. البته گاهی وقت ها امکان دارد تنظیمات دمایی هم مانع از حل شدن پودر ماشین لباسشویی در آب شود شاید ادعای شرکت های تولید کننده پودر ماشین لباسشویی که می گویند این مواد در هر دمایی حل می شوند آنقدر هم صحیح نباشد و برای تبلیغات باشد و باید دمای مناسبی را برای شستن و حل شدن بهتر پودر ماشین لباسشویی در نظر گرفته شود.

البته باید گفت که گاهی وقت ها هم دلیل اصلی حل نشدن و یا ماندن مقداری از پودر در جاپودری استفاده خیلی زیاد از پودر ماشین لباسشویی میباشد لطفا این باور اشتباه را از ذهنتان دور کنید که هر چه پودر ماشین لباسشویی زیاد تر  مصرف  شود لباس ها تمیز تر خواهند شد. استفاده بیش از حد پودر فقط باعث تولید کف بیشتر در دستگاه خواهد شد و در نهایت باقی ماندن کف بر روی لباس ها منجر خواهد شد. در ماشین لباسشویی های سامسونگ در صورت بروز این مشکل با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در غرب تهران تماس بگیرید.

چرا محفظه جا پودری لباسشویی بوی بد میدهد؟

دلیل بوی بد و لکه در محفظه جاپودری شامل موارد زیر می باشد:

  • داخل محفظه جاپودری لباسشویی بخشی بنام نرم کننده هست که معمولا به دلیل پرکردن زیاد از حد در این بخش، مقداری از مواد شوینده مایع در اطراف و لبه های جایگاه باقی خواهد ماند و به مرور سبب تیره تر شدن رنگ لکه و نیز تولید بوی بد می گردد.
  • مناسبترین راهکار جهت پیشگیری از این مورد استفاده از مایع به اندازه لازم می باشد. در صورتی که ناخواسته با پر کردن بیش از حد این بخش لکه هایی به وجود آمد با یک دستمال نرم این لکه ها را پاک می نماییم و در صورتی که رفع نشد از جرمگیر جهت پاک کردن آن استفاده خواهیم کرد.