شرایط ثبت نام لاتاری در زمان ترامپ برای ایرانیان

20 شهریور 1399
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

لاتاری گرین کارت (کارت سبز) آمریکا قرعه‌کشی است که هرساله توسط اداره مهاجرت آمریکا برگزار شده و افراد مختلف از سراسر دنیا موفق به اخذ گرین کارت آمریکا می‌شوند. دولت آمریکا هر ساله از این طریق  به ۵۵۰۰۰ نفر از سراسر جهان گرین کارت اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز جزء کشورهای مجاز می باشد. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری گرین کارت امریکا شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند. در واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور دارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند.

بر اساس قوانین، دارندگان کارت سبز اجازه دارند به‌طور دائمی در آمریکا سکونت داشته باشند و از حق کار در این کشور نیز برخوردار شوند. در واقع گرین کارت آمریکا یک کارت شناسایی رسمی و معتبر بوده که به دارندگان اجازه اقامت دائم، کار، تحصیل، زندگی و مسافرت به آمریکا بدون استفاده از سایر مزیت‌های شهروندی آمریکا، نظیر حق رأی را می‌دهد.

شرایط فعلی ثبت ‌نام لاتاری گرین کارت امریکا با وجود حکم ممنوعیت سفر ترامپ برای 6 کشور مسلمان از جمله ایران

همانطور که در بالا بدان اشاره شد، کشور ما ایران جز کشورهای مجاز برای شرکت در ثبت‌نام لاتاری گرین کارت امریکاست اما سئوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید ارتباط لاتاری و حکم ممنوعیت سفر ترامپ می باشد. بعد از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده او طرحی با عنوان حفاظت از ملت در برابر ورود تروریست های خارجی به آمریکا را ارایه و از ورود اتباع 7 کشور مسلمان به خاک ایالات متحده را جلوگیری نمود. در طرح او اتباع کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن اجازه ورود به خاک امریکا را نداشتند و در ادامه نام عراق از این لیست حذف شد. این قانون که ظاهرا با هدف محافظت از آمریکا در برابر تروریست‌ها تصویب شده بود، با انتقادهای گسترده‌‌ای در داخل و بیرون از آمریکا مواجه شد و باعث بروز چالش هایی برای سیاست‌های ترامپ در نظام حقوقی و سیاسی آمریکا شد اما او نتوانست بخش مهمی از شعارهایش را اجرایی نماید. همچنین میبایست این نکته را مدنظر داشته باشید که اولا این قانون برای درخواست مهاجرت به امریکا از طریق غیر لاتاری بوده و هر سال در لیست کشورهای مجازی که اجازه ثبت‌نام در لاتاری را دارند نام ایران نیز به چشم می‌خورد و ثانیا طرح مذکور در مهر ماه سال 1397 حذف شد، و همچنین در اواخر شهریور ماه 1398 طرح مورد تایید مجلس سنای ایالات متحده آمریکا قرار گرفت.

موضوع مهمی که همه افرادی که قصد دارند در لاتاری گرین کارت امریکا شرکت نمایند باید مدنظر داشته باشند مشورت با کارشناسان مجرب و متخصص در این زمینه است تا بتوانند به ایشان در مورد بونافاید و راه های عدم مشمولیت در این زمینه و موارد دیگر یاری رسانند.  زیرا ممکن است به علت عدم آگاهی و توجه به منابع غیرموثق شانس خود را برای دریافت اخذ گرین کارت امریکا از دست دهید. همچنین سالانه افراد زیادی به علت تصور اشتباه در این زمینه و داشتن اطلاعات اشتباه اقدام به ثبت‌نام از طریق سهمیه کشورهای دیگر می‌کنند غافل از آنکه اولا ثبت‌نامشان باطل شده و در قرعه‌کشی شرکت داده نمی‌شوند ثانیا با حذف سهمیه کشور بنگلادش و اختصاص سهم این کشور به ایران، سهم ایران بیشتر از گذشته شده است و در حال حاضر ایران با 4500 سهمیه دارای بیشترین سهمیه گرین کارت در بین کشورهای دنیاست.

همچنین افراد نگرانی‌های زیادی بابت موضع ترامپ در مورد لاتاری دارند. ترامپ از سال 2017 در صدد حذف لاتاری بوده اما مسئله‌ای که وجود دارد این است تاکنون این سختگیری‌ها نتوانسته قوانین مهاجرتی آمریکا را محدود کند و این کشور همچنان پذیرای اتباع دیگر کشورها از طریق لاتاری است. این موضوع نشان‌دهنده این است که لاتاری به‌راحتی قابل حذف شدن نیست و قدرت قانون در آمریکا از رئیس‌جمهور هم بیشتر است. امسال نیز همانند سال‌های گذشته قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت امریکا انجام می‌شود و نام ایران در لیست کشورهای مجاز برای ثبت‌نام به چشم می‌خورد. لذا می‌توانید بدون هیچ‌گونه نگرانی با ثبت‌نام درست و اصولی شانس خود را برای اخذ این فرصت امتحان نمایید.

 

موسسه کارت سبز یک مجموعه معتبر و رسمی بوده که به‌طور اختصاصی در این زمینه فعالیت می‌کند. کارشناسان کارت سبز با سال‌ها تجربه درزمینهٔ ثبت‌نام لاتاری شما را در کلیه مراحل ثبت‌نام همراهی می‌کنند. اقداماتی که کارت سبز در این زمینه برای شما انجام می‌دهد عبارت است از:

  • بررسی اطلاعات توسط کارشناس مهاجرت
  • ترجمه استاندارد انگلیسی/ ویرایش عکس و متناسب نمودن با قوانین اداره مهاجرت
  • تحویل پرینت رسمی با کد رهگیری معتبر
  • پشتیبانی برندگان لاتاری در زمان مصاحبه ، مراحل پزشکی ، تکمیل فرم‌ها و دریافت ویزا
  • پشتیبانی تلفنی تمام وقت
  • مشاوره رایگان پیش از ثبت‌نام

مد نظر داشته باشید با توجه به آنکه سالانه تعداد زیادی از افراد به علت نقص در اطلاعات و ارسال عکس نامناسب از قرعه‌کشی حذف می‌شوند، بررسی اطلاعات و انجام ثبت‌نام توسط افراد مجرب و مطلع ضروری است. چنانچه می‌خواهید شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری امتحان کنید، فرصت را از دست ندهید. کارت سبز شما را گام به گام و مرحله به مرحله جهت ثبت ‌نام لاتاری به صورت اصولی راهنمایی می‌کند.

 

/پایان رپورتاژ آگهی/