پیام مدیر:

رسانه آپ آهنگ مرجع دانلود آهنگ های جدید ایرانی مجاز می باشد

تمام آهنگ ها با رضایت صاحب اثر و لینک مستقیم با متن موزیک ها درج می شود

جهت پخش آثار موسیقی خود تماس بگیرید.


[email protected]

از دست نده!
جالب انگیز:)
وب گردی
music

تاریخ موسیقی جهان

17 جولای 2022

اولین اشکال موسیقی احتمالاً مبتنی بر طبل بودند، سازهای کوبه ای که در آن زمان به آسانی در دسترس بودند (به عنوان مثال راک، چوب). گمان می‌رود که این ساده‌ترین ابزار ساده در مراسم مذهبی به‌عنوان نمایش حیوانات استفاده می‌شود. هیچ نشانه گذاری یا نوشته ای از این نوع “موسیقی” وجود نداشت و صداهای آن را فقط می توان از موسیقی سرخپوستان (جنوب) آمریکا و بومیان آفریقایی که هنوز به برخی از آداب مذهبی باستانی پایبند هستند، استنباط کرد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به بررسی تاریخ موسیقی بپردازیم و هچنین به آرشیو گلچین آهنگ های تاپ مرداد دسترسی یابید …

در مورد سازهای پیشرفته تر، تکامل آنها آهسته و پیوسته بود. مشخص است که تا سال 4000 قبل از میلاد مصـریان چنگ و فلوت ساخته بودند و تا 3500 سال قبل از میلاد لیر و کلارینت دو نی ساخته شده بود.

در دانمارک، تا سال 2500 قبل از میلاد، شکل اولیه ترومپت ساخته شد. این ترومپت همان چیزی است که امروزه به عنوان “ترومپت طبیعی” شناخته می شود. بدون دریچه است و کاملاً به دستکاری لب ها برای تغییر گام بستگی دارد.یکی از محبوب ترین سازهای امروزی در سال 1500 قبل از میلاد توسط هیتی ها ساخته شد. من در مورد گیتار صحبت می کنم. این یک قدم بزرگ بود. استفاده از فرت برای تغییر گام یک سیم ارتعاشی منجر به سازهای بعدی مانند ویولن و هارپسیکورد می شود.

موسیقی در روم باستان و یونـان

یونـان ریشه تمام هنرهای کلاسیک بود، بنابراین تصادفی نیست که موسیقی کلاسیک ریشه در نوآوری های یـونانی دارد. در سال 600 قبل از میلاد، فیثاغورس، ریاضیدان مشهور، موسیقی را به عنوان یک علم تشریح کرد و سنگ اصلی موسیقی مدرن را توسعه داد: مقیاس اکتاو. اهمیت این رویداد آشکار است. موسیقی علاقه یونـانیان بود. آنها با اوقات فراغت مازاد خود (به لطف نیروی کار بردگان) توانستند مهارت های هنری بزرگی را پرورش دهند. مسابقات ترومپت تا 400 سال قبل از میلاد در یونـان رویدادهای رایج تماشاگران بود. در یونـان بود که اولین آجر در تئوری موسیقی گذاشته شد. ارسطو به طور علمی در مورد تئوری موسیقی نوشت و در 350 قبل از میلاد روشی برای نت نویسی ارائه کرد. آثار آن نابغه امروزه نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

گام مهم بعدی در تکامل موسیقی توسط بوتیوس بود. در سال 521 پس از میلاد، او سیستم نت نویسی یونـانی را به اروپای غربی آورد و به نوازندگان آنجا اجازه داد تا آهنگ‌های محلی سرزمین‌هایشان را به دقت بنویسند. اتفاقاً این بوئتیوس بود که اولین بار در مورد ایده اپرا نوشت.

موسیقی در قرون وسطی

بیشتر موسیقی هایی که پس از سقوط روم ایجاد شد، به سفارش کلیسا بود. مذهب کاتولیک سابقه طولانی درگیر شدن (به خوب یا بد) با هنرهای موسیقی دارد. در سال 600 پس از میلاد، پاپ گرگوری مدرسه کانتاروم را ساخت. این اولین مدرسه موسیقی در اروپا بود.

144 سال پس از ساخته شدن Schola Cantarum، یک مدرسه آواز در صومعه فودا افتتاح شد که به علاقه به حرفه موسیقی دامن زد. در سال 850 پس از میلاد، نوازندگان کاتولیک با اختراع «حالت‌های» کلیسا به پیشرفتی دست یافتند. این حالت‌ها بعداً به مقیاس‌های بزرگ و فرعی امروزی تبدیل شدند. در سال 855 پس از میلاد، اولین قطعه چند صدایی (2 ملودی/صدای نامرتبط به طور همزمان) ضبط شد، و تا سال 1056 این سبک پلی فونیک جایگزین آوازهای گریگوری به عنوان موسیقی انتخابی شد.

در سال 1000 پس از میلاد، گویدو دآرزو پیشرفت های زیادی در تئوری موسیقی ایجاد کرد. او ابتدا نمادهای استاندارد را برای کاربرپسندتر بودن با اضافه کردن امضاهای زمان، بهبود داد و دوباره کار کرد. سپس سلفژ را اختراع کرد. این مقیاس نت آوازی است: do, re, mi, fa, so, la ,ti, do. این نوآوری تقریباً بر هر خواننده مدرن تأثیر گذاشته است.

برای دانلود آهنگ بر روی لینک زیر کلیک کنید.